Hg Yapı; alüminyum giydirme cephe ve doğrama sektöründe hizmet veren, imalat ve uygulama firmasıdır. Firma olarak hedefimiz, alüminyum sektöründe ki 40 yıla yaklaşan bilgi ve tecrübe birikimimizi, yapılara değer katan en önemli estetik unsur olan cephe ve doğrama konusunda, müşterilerimizle paylaşmaktır. Kuruluş felsefesi alüminyum sektöründe kalite, özgünlük, estetik ve ekonomik çözümler üreterek sektöründe saygın bir konumda olmaktır.

Alüminyum yapılarda çok kullanılan bir metaldir.Özellikle, kapı, pencere, giydirme cephe gibi uygulamalarda sağlamlığı, dayanıklılığı ve estetik yönden üstün özellikleri nedeniyle, kaliteli yapıların tercih ettiği malzemedir.

Sistemi bize ait olan Katlanır (akordiyon) kapı sistemleri, yazlık, villa, balkon, otel, cafe gibi mekanlarda estetik ve konforu bir arada sunan modern bir sistemdir. Camların katlanarak ve aynı noktaya toplanabilme özelliği ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen sistemdir. Bu sayede güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış gibi mekanlardan yararlanabilmesini sağlar. Rüzgar, toz, kar ve yağmur vb. olumsuz hava koşullarında dış etkenlerden koruma sağlar. Akordiyon sistemler hem sürülen hem katlanabilen sistemlerdir. Isıcam uygulanabildiği ve düşey panel birleşme hizalarında çift fırça fitil kullanıldığı için mükemmel ısı izolasyonu sağlarlar. Bu sistemlerin avantajı 4 m yüksekliğe kadar yapılabiliyor olmaları, katlanarak açıldıkları için açıldıklarında yer işgal etmemeleri, kapandıklarında mükemmel ısı izolasyonu sağlamalarıdır.

Müşteri memnuniyetini öncelik olarak benimsemiş olan tüm kadromuz, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sektörel gelişmeleri yakından takip edip, hizmet kalitesini sürekli yükseltmek için çabalamaktadır.